چطوری میشه با یه ف گفتن تا فرحزاد رفت .

میشه به عنوان یه ترفند اونم از نگاه مهندسی اجتماعی  نگاهش کرد . البته این شاید خیلی هاتون بلد باشید ولی بلاخره گفتنش خالی از لطف نیس .

چطور میشه کسی رو که سعی میکنه ناشناس بمونه یا اصلا میخوای پیداش کنی طوری که خودش هم ندونه . 

بهتره پستم رو با سوال بپرسم  

شما شامل مواردی که گفته میشه ببنید هستید یا نه ؟

پی نوشت : این ترفند همیشه پاسخگو نیس ولی شدنی هستش. 

داخل پرانتز (  از اون جای که ذهن انسان دنبال ساده کرده همه چیز هستش اکثر مردم سعی میکنن تو دنیای اینترنت همه چیزشون یونیک باش از  آدرس ایمیل گرفته تا سایت و های جای که بشه آیدی نیاز باشه ) 

آدس ایمیلتون تو فضای مجازی یا بلاگ یا جای دیگه قابل دید عموم هستش ؟ 

مثلا  mohajer25@gmail.com یا هر آدرس ایمیلی که دم دستتون هست . 

چطور میشه اطلاعاتی راجب این اکانت پیدا کرد . 

اول : کافیه آیدی ایمیل  یا خود ایمیل رو برداشته تو گوگل اعظم سرچ کرده . 

گوگل میگرده و هر جای که با این آدرس پست یا هر کاری که کرده باشه نمایش میده . این اطلاعات اولیه راجب اون ایمیل دستت میاد . 

دوم : اگه تو شبکه های اجتماعی بگردی ممکنه همین شخص با همین آیدی اون اکانت رو ثبت کرده البته شاید عددش بالا پایین باشه  که غریب به یقین هم اکثرا به دلیل داخل پرانتز که گفتم)   همین هستش  .  از تو تلگرام ، لینکدین ، اسکایپ و. میشه لیست از آدم رو به سادگی پیدا کرد . 

سوم : اگه با راه های بالا نشد پیداش کنی یقینا کمی سختر میشه ولی باز میشه پیدا کرد . میتونید علاقه هاشون رو دنبال کنی ، چه سایت رو بیشتر میگردن ، چه مقاله ها پرزنت کردن ، دانشگاهی که تحصیل میکنن ، خلاصه هر چیزکه بشه اون فرد تو اون گتگوری های خودش باهاش سرچ کرد :| شدنی نیس ها ولی خوب همیشه راهی هست . از کلمات کلیدی تو گوگل استفاده کنید مثلا 

کسب کار + محمدی +blog و.

پی نوشت : اگه واقعا میخواید ناشناس بمونید به هر دلیلی سعی نکنید ایمیل اصلی رو جای ازش استفاده کنید . 

چطور میشه یه بلاگ رو پیدا کرد : وبلاگ به اسم مثلا پیکاسو  مثلا مثلا

که باید توی دیتابیس گوگل سرچ کرد .

پیکاسو blog.ir 

پیکاسو blogfa.com 

خلاصه این تجربه های بود که گفتم بگم نگید نگفتد . 

خلاصه گفتم خلاصه . 

بیر : آخرین پسته ( آبان ماه )

ایکی : ماه آخر پاییزم رسید :( 

مشخصات

آخرین جستجو ها